مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

آذر 25, 1396
تحریریه مشهور
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاصReviewed by ثبت شرکت مشهور on Dec 16Rating: 4.5مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاصهمواره یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن متقاضیان ثبت شرکت اعم از ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود رو به خودش مشغول میکنه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت هست که ما در این مقاله بطور کامل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص رو توضیح داده ایم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص چیست ؟ در طول سالها فعالیت در زمینه ثبت شرکت همیشه با این موضوع مواجه بوده ایم که برخی از متقاضیانی که خودشون اقدام به ثبت شرکت کرده بودند به علت اینکه مدارکشون کامل نبوده براشون اخطار رفع نقص صادر شده و بعد از مدتی پرونده ثبت شرکت اونها توسط اداره ثبت شرکت ها عودت داده شده که عدم آگاهی صحیح و کامل باعث میشود متاسفانه هزینه و وقت زیادی از متقاضیان ثبت شرکت تلف شود.
لذا ما برای پاسخ به این سوال پر تکرار که مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص چیست؟ به بررسی و توضیح کامل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص پرداخته ایم. بنابراین چنانچه قصد ثبت شرکت سهامی خاص رو دارین توصیه می کنیم موارد زیر رو مطالعه بفرمائین.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

 

1- تکمیل دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.

 

2- تکمیل دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.

 

3- ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.

 

4- فتوکپی برابر اصل شده شناسنامه تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین.

 

5- فتوکپی برابر اصل شده کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین.

 

6- در صورتی که اعضاء هیئت مدیره یا سهامداران شرکت از اشخاص حقوقی باشند ارائه کپی روزنامه رسمی تاسیس، روزنامه رسمی آخرین تغییرات شخص حقوقی، اصل نامه معرفی نماینده (در سربرگ شرکت)، کپی برابر اصل شده شناسنامه و کپی کارت ملی نماینده شخص حقوقی لازم هست.

 

در صورت وجود سهامدار خارجی:

 

 برای اشخاص حقیقی ارائه کپی برابر اصل پاسپورت و برای اشخاص حقوقی ارائه گواهی ثبت شرکت در کشور خارجی، ارائه اطلاعاتی از شرکت که به تایید مرجع ثبت کننده شرکت در کشور خارجی رسیده باشد و حاوی آخرین وضعیت شرکت باشد، ارائه اصل و ترجمه وکالتنامه و اختیارنامه وکیل سهامدار خارجی ( اعم از حقیقی و حقوقی ).

 

7- ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری برای کلیه اعضاء هیات مدیره و بازرسان شرکت ( قابل دریافت از مراکز پلیس +10 )

 

8- ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضاء هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسان شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی نیستند و ممنوعیت های قانونی مندرج در مواد 111و 126 قانون تجارت جهت عضویت در هیات مدیره و کسب عنوان مدیر عاملی برای آن ها وجود ندارد.

 

در ادامه بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص به دو نمونه از اقرارنامه که اولی برای مدیران هست و دومی برای بازرسین اشاره می کنیم.

 

نمونه متن اقرارنامه مدیران:

 

بدینوسیله اینجانبان آقایان/خانم ها اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه در شرف تأسیس تعهد و اقرار می نماییم که به هیچگونه شغل دولتی اشتغال نداریم و مشمول ممنوعیت های مقرر در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 ، 126 ، 147  لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشیم ( ضمنا هیچ یک از نامبردگان به نحوی از انحاء در رابطه با اصل 49 قانون اساسی محکوم نگردیده ) و ممنوعیت قانونی جهت عضویت در هیأت مدیره یا مدیرعاملی وجود ندارد. النهایه کلیه نامبردگان اقرار و تعهد نمودند در صورت کشف خلاف مشمول بند 3 ماده 243 لایحه قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهند بود.
9- ارائه اقرارنامه بازرس یا بازرسان در متن صورتجلسه مبنی بر اینکه هیچگونه نسبت فامیلی اعم از نسبی و سببی با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیر عامل شرکت، حقوقی دریافت نمی کنند. و اگر خلاف این موضوع کشف بشه، اشخاص متخلف با استناد به ماده 243 لایحه اصلاحی قانون تجارت محکوم به حبس یا جزای نقدی می شوند.

 

نمونه متن اقرارنامه بازرسین:

 

بازرس (بازرسین) اقرار نمودند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.

 

10- ارائه اصل وکالتنامه یا کپی برابر اصل وکالتنامه

 

11- ارائه اصل قیم نامه یا کپی برابر اصل قیم نامه

 

12- پرداخت فیش 40.000 ریال بعنوان هزینه تعیین نام

 

13- ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل 35% سرمایه اولیه شرکت که این مبلغ باید در یکی از بانک های کشور در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس سپرده گذاری شده و گواهی بانک مربوطه همراه با سایر مدارک ذکر شده به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود. این مبلغ تا وقتی که شرکت به ثبت نرسیده قابل برداشت نیست.

 

در خاتمه باید خدمتتون عرض کنیم که چنانچه با مطالعه این مقاله همچنان سوالی در ذهنتان باقی مانده و یا برای ثبت شرکت نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید میتوانید به راحتی با مشاوران و کارشناسان با تجربه و خبره ثبت شرکت مشهور از طریق راه های ارتباط با ما و همچنین از طریق شماره تلفن 43000430-021 در تماس باشید.

 

پیوند: ثبت شرکت  |  مراحل کامل ثبت شرکت سهامی خاص  |   مراحل کامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

منبع: http://www.mashhoor.ir

 

 

مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد