کد فراگیر | سایت اصلی ثبت نام و اخذ فوری کد فراگیر اتباع خارجی

 • 30 مهر 1400
 • محسن شیخ ها
 • 0 پرسش و پاسخ

کد فراگیر شماره‌ای اختصاصی است که داشتن آن برای تمامی اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی که در ایران حضور و فعالیت دارند بسیار لازم و ضروری است. چنانچه متقاضی دریافت کد فراگیر اتباع خارجی هستید در این نوشته با ما همراه باشید.

کد فراگیر چیست و دقیقاً چه کاربردهایی دارد؟ دریافت کد فراگیر اتباع خارجی برای چه اشخاصی مناسب است؟ هزینه اخذ کد فراگیر چقدر است و دریافت آن چقدر طول میکشد؟ در این نوشته به تمامی این سوالات پاسخ داده ایم. بنابراین اگر تصمیم به دریافت این کد دارید و یا تمایل به دریافت اطلاعات کامل در مورد آن دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

 • برای دریافت سریع کد فراگیر با این شماره تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۰۰۰۴۳۰ 

با ما همراه باشید

کد فراگیر چیست و به اشخاصی تعلق میگیرد؟

کد فراگیر کدی اختصاصی است که به منظور انجام برخی امور توسط اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در کشورمان، برای ایشان در نظر گرفته می شود و پس از اخذ این کد، اتباع خارجی می توانند به سهولت و بصورت کاملاً قانونی به انجام امور اقتصادی خود در ایران بپردازند.

 

کد فراگیر اتباع خارجی در واقع شماره اختصاصی و انحصاری مربوط به اشخاص خارجی است که هم برای اشخاص حقیقی قابل دریافت است و هم برای اشخاص حقوقی (شرکتهای خارجی) و همچنین کاربرد و اعتبار آن منحصر به کشورمان است و در خارج از کشور کارایی و کاربردی ندارد.

 

کد فراگیر اتباع خارجی چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که می دانیم کد ملی مختص به اتباع ایران است و این کد هرگز به اتباع خارجی تعلق نمی گیرد و بجای آن کلیه اتباع خارجی (اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی) در کشورمان برای انجام برخی امور خود باید اقدام به اخذ کد فراگیر اتباع خارجی نمایند.

 

از جمله اموری که اتباع خارجی برای انجام آن در کشورمان نیاز به این کد دارند شامل موارد زیر است:

 • انجام امور بانکی (افتتاح حساب، اخذ وام و غیره)
 • انجام امور مربوط به بیمه تامین اجتماعی
 • انجام امور اداری (مراجعه به ادارات مختلف دولتی و انجام امور مربوطه)
 • ثبت شرکت و موسسه در ایران
 • ورود اتباع خارجی به شرکت ها و موسسات ثبت شده در ایران
 • ثبت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران
 • ثبت جوینت ونچر در ایران (جوینت ونچر به معنای مشارکت دو یا چند شرکت ایرانی و خارجی در یک قالب واحد است)
 • واردات کالاهای مجاز بازرگانی به ایران توسط اتباع خارجی
 • اخذ ویزای کاری و اقامت در ایران
 • همچنین موارد مهم دیگر اتباع خارجی در ایران

ما همراه باشید

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد فراگیر اتباع خارجی

الف) مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

کپی آگهی ثبت تاسیس شرکت خارجی که باید حاوی اطلاعات ذیل باشد:

۱) نام شرکت به فارسی و انگلیسی

۲) کشور و شهر محل ثبت شرکت خارجی

۳) شماره ثبت شرکت

۴) تاریخ ثبت شرکت

۵) نوع شرکت اعم از سهامی خاص، با مسئولیت محدود و غیره

۶) موضوع فعالیت

۷) آدرس، کد پستی و شماره تلفن شرکت خارجی

۸) اسکن مدارک ثبتی شرکت (اسنادی که مشخص می نماید شرکت خارجی بصورت قانونی و رسمی در کشور خارجی به ثبت رسیده است)

 

ب) مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

۱) کپی پاسپورت شخص متقاضی (کپی صفحه ای از پاسپورت که اطلاعات شخص متقاضی در آن درج شده است)

۲) اسکن عکس پرسنلی شخص متقاضی

 

زمان لازم برای اخد کد اتباع خارجی چقدر است؟

حداکثر زمانی که ما در برای اخذ کد فراگیر اتباع خارجی نیاز داریم فقط بین ۲ تا ۱۰ ساعت کاری است.

 

هزینه اخذ کد فراگیر اتباع خارجی دقیقاً چقدر است؟

مطمئناً مناسب ترین هزینه اخذ کد فراگیر در بین تمامی موسسات به موسسه حقوقی مشهور تعلق دارد. جهت اطلاع از هزینه اخذ کد اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین جهت مشاوره، لطفاً با کارشناسان موسسه حقوقی مشهور تماس بگیرید.

 

نکته مهم ۱: کد فراگیر که کدی ۹ رقمی است با شناسه فراگیر که کدی ۱۶ رقمی است متفاوت می باشد و خدمات ارائه شده در این سامانه فقط مختص اخذ کد ۹ رقمی است و ما هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه شناسه فراگیر (کد ۱۶ رقمی) ارائه نمی دهیم.

0

نکته مهم ۲: کدی که ما از سامانه اصلی دریافت می نماییم برای کلیه امور بانکی، بیمه، اخذ ویزای کاری و اقامت در ایران، ارائه به ادارات مختلف در ایران، ثبت انواع شرکت و موسسه، ثبت تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری، واردات کالا به ایران و صادرات کالا از ایران و بطور خلاصه برای تمامی امور مناسب است بغیر از رجیستری گوشی موبایل و امور مالیاتی، بنابراین چنانچه نیاز به اخذ کد صرفاً برای رجیستری گوشی تلفن همراه و یا انجام امور مالیاتی دارید لطفاً با ما تماس نگیرید.

 

در پایان لازم به ذکر است چنانچه نیاز به اخذ کد فراگیر اتباع خارجی دارید و یا در زمینه اموری مانند ثبت شرکت، ثبت برند، طرح صنعتی، کد اقتصادی، پلمپ دفاتر، کارت بازرگانی، جواز تاسیس و امور حقوقی و وکالت در دعاوی اتباع خارجی در ایران بصورت کاملاً تخصصی و ویژه نیاز به مشاوره دارید، می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی مشهور، از مشاوره رایگان کارشناسان خبره و متخصص ما بهره مند گردید.

پاسخ به سوالات متداول شما

موسسات مختلف برای اخذ کد فراگیر اشخاص متقاضی مبالغ متفاوت و بعضاً بسیار زیادی دریافت میکنند، در صورتی که موسسه حقوقی مشهور با مبلغ بسیار اندک و منصفانه برای اشخاص خارجی کد فراگیر دریافت میکند. در صورت نیاز با شماره 02143000430 تماس بگیرید.

چنانچه اخذ کد فراگیر خود را به کارشناسان موسسه حقوقی مشهور بسپارید، در کمتر از یک روز کد فراگیر خود را دریافت خواهید کرد. برای مشاوره رایگان با شماره 02143000430 تماس بگیرید.

کد فراگیر کدی اختصاصی و مخصوص اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی خارجی و اشخاص حقوقی (شرکتها و موسسات خارجی) است. کد ملی صرفاً به ایرانی‌ها تعلق میگیرد اما بجای آن برای اتباع خارجی کد فراگیر در نظر گرفته شده است در همین مقاله توضیحات کاملی در رابطه با کد فراگیر وجود دارد.

اخذ کد فراگیر برای کلیه اشخاص خارجی (اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی) که در ایران تصمیم به هرگونه فعالیت اعم از افتتاح هرگونه حساب بانکی در بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی، امور بیمه، ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری در ایران و غیره دارند الزامی است. شما میتوانید با کاربردهای گوناگون کد فراگیر در همین مقاله آشنا شوید.

الف) مدارک لازم برای دریافت کد فراگیر اشخاص حقیقی شامل این موارد است: 1- کپی پاسپورت شخص متقاضی 2- عکس پرسنلی شخص متقاضی ب) مدارک لازم برای دریافت کد فراگیر اشخاص حقوقی شامل این موارد است: 1- تمامی اطلاعات ثبتی شخص حقوقی خارجی 2- آدرس، کد پستی و شماره تلفن شخص حقوقی خارجی

کد فراگیر دارای اعتبار زمانی نامحدود است و به هر شخص خارجی (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها یکبار برای همیشه تعلق میگیرد.

شما هم نظر خود را در مورد این مقاله ثبت کنید بدون دیدگاه