ثبت شرکت مشهور تخصصی ترین مرکز ثبتی و حقوقی در ایران

آموزش تصویری ثبت انواع آگهی در روزنامه رسمی

16 دی 1399
محسن شیخ ها

روزنامه رسمی چیست و چه وظایفی دارد؟ روزنامه رسمی کشور ، تنها مرجع رسمی انتشار کلیه آگهی های قانونی کشور اعم از انتشار کلیه قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، ثبت شرکت و تغییرات شرکت ها و موسسات غیر تجاری، ثبت و تمدید نام و علائم تجاری، طرح های صنعتی و اختراعات و غیره است.

 

با استناد به ماده ۶ نظامنامه وزارت عدلیه (در حال حاضر وزارت دادگستری) و همچنین با توجه به ماده ۱۹۷ قانون تجارت، خلاصه اطلاعات ثبتی هر شرکت و موسسه ای باید حداکثر ظرف یکماه پس از ثبت، در روزنامه رسمی کشور منتشر شود تا به اطلاع عموم برسد و علاوه بر آن خلاصه اطلاعات گفته شده باید در روزنامه کثیرالانتشاری که توسط مجمع عمومی موسسین شرکت انتخاب شده است منتشر شود.

 

با توجه به آنکه انتشار آگهی ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری و همچنین تغییرات آن ها، ثبت برند و علائم تجاری ، طرح های صنعتی و همچنین اختراعات و تمدید آن ها بر عهده خود متقاضیان است و در موارد بسیاری مشاهده شده است که به دلیل عدم اطلاع کافی از نحوه ثبت و انتشار آگهی های فوق در روزنامه رسمی، این موضوع مهم به تاخیر می افتد و یا گاهی بطور کل انجام نمی شود که ممکن است مشکلات زیادی را برای متقاضیان بوجود بیاورد.

 

به همین علت در این مقاله نحوه ثبت و انتشار انواع آگهی در روزنامه رسمی کشور را بصورت کامل و تصویری خدمت شما آموزش دهیم که در ادامه مطالعه می فرمائید.

 

آموزش تصویری ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور

 

۱- ابتدا به سامانه اینترنتی روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.ir مراجعه فرمائید. (تصویر اول)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر اولروزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

 

۲- پس از ورود به قسمت اصلی سایت، بر روی قسمت ورود اعضاء کلیک نمائید.

 

در این قسمت و در کادر سفید رنگی که در زیر ورود اعضاء باز می شود، دو قسمت “ورود کاربران عضو” و “ثبت نام” را مشاهده می نمائید.

 

چنانچه قبلاً در سایت ثبت نام نکرده و عضو سایت نیستید (که احتمالاً همینطور است)، باید بر روی قسمت “ثبت نام” کلیک نمائید. (تصویر دوم)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر دوم  روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

 

۳- پس از کلیک بر روی گزینه “ثبت نام” وارد قسمت “عضویت در سایت” می شوید که مطابق با تصاویر سوم و چهارم باید مشخصات و اطلاعات خود را در هر کدام از قسمت های مربوطه وارد نمائید.

 

در نهایت با کلیک بر روی قسمت تائید اطلاعات، وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعات وارد شده خود را یک بار دیگر بررسی نمائید و در صورتی که اطلاعات و مشخصاتتان را به درستی وارد نموده اید آن را تایید نهایی کنید و اگر نیاز به اصلاح دارد با کلیک بر روی گزینه “اصلاح اطلاعات” مشخصات خود را اصلاح و در نهایت تایید کنید که با انجام این کار عضویت شما در سایت تکمیل و نهایی می شود. (تصویر سوم و چهارم)

 

نکته مهم: در درج اطلاعاتی که در این قسمت وارد می نمائید دقت لازم را داشته باشید، چرا که اولاً از طریق نام کاربری و رمز عبور است که می توانید روند ثبت و انتشار آگهی مورد نظر خود را پیگیری نمائید و ثانیاً نسخه فیزیکی آگهی شما در روزنامه رسمی ، به آدرس و کد پستی ای که در این قسمت وارد می نمائید ارسال خواهد شد.

 

مگر اینکه در نهایت و قبل از هدایت به درگاه پرداخت اینترنتی بانک جهت پرداخت آنلاین هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی، آدرس و کد پستی خود را تغییر دهید.

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر سوم  روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

 

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر چهارم   روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

 

۴- با تائید نهایی مشخصات و اطلاعاتی که وارد نموده اید، مطابق با تصویر پنجم وارد قسمت “ورود به سایت” می شوید.

 

در این مرحله با وارد کردن کد کپچایی که در تصویر وجود دارد و کلیک بر روی نوار سبز رنگ ورود، وارد صفحه شخصی خود می شوید. (تصویر پنجم)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر پنجم   روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

 

۵- پس از ورود به صفحه شخصی خود، گزینه “پرداخت هزینه آگهی” را کلیک نمائید و با کلیک آن وارد قسمت “پرداخت هزینه آگهی” می شوید.

 

در این قسمت باید شماره مکانیزه آگهی مورد نظر خود که کدی ۱۸ رقمی و منحصر به فرد است را وارد کادر مربوطه نمایید و بر روی قسمت “مشاهده آگهی” کلیک نمایید. (تصویر ششم و هفتم)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر ششم   روزنامه رسمی ثبت شرکت 

 

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر هفتم  روزنامه رسمی ثبت شرکت 

 

۶- با کلیک بر روی قسمت “مشاهده آگهی” وارد قسمت “پرداخت هزینه آگهی” می شوید که در این قسمت می توانید تمامی جزئیات آگهی خود را که عیناً در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید را مشاهده نمائید.

 

اگر آگهی شما دارای نقص یا اشتباهی باشد باید قبل از پرداخت هزینه روزنامه خود، به اداره یا سازمان مربوطه مراجعه نمایید و نقص و اشتباه مورد نظر را برطرف کنید و پس از آن نسبت به ثبت آگهی خود اقدام نمائید.

 

اما اگر آگهی نقص و اشتباهی نداشته باشد (که معمولاً اینگونه است)، باید نسبت به پرداخت هزینه انتشار آگهی مود نظر خود اقدام نمایید که برای این منظور باید یکی از دو گزینه “پرداخت با استفاده از حساب سایت” (اگر قبلا در سایت حساب ساخته اید) و در غیر اینصورت گزینه “پرداخت آنلاین مبلغ آگهی” را کلیک نمایید.

 

با کلیک بر رو این قسمت بصورت خودکار اخطاری برای شما نمایش داده می شود که “آیا از صحت آدرس پستی اطمینان دارید؟” و این اخطار از این جهت اهمیت دارد که نسخه فیزیکی و کاغذی روزنامه رسمی آگهی مورد نظر شما به همین آدرسی که در صفحه شخصی شما منرج است ارسال خواهد شد.

 

اگر تمایل به ارسال روزنامه به آدرسی دیگر را دارید، در همین مرحله باید آدرس و کد پستی مورد نظر خود را وارد نمایید. (تصویر هشتم، نهم و دهم)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر هشتم  ر

 

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر نهم

 

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر دهم

 

۷- هم اکنون به صفحه مربوط به “درگاه پرداخت اینترنتی بانک” هدایت شده اید که می بایست با ورود اطلاعات یکی از کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب که دارای رمز دوم نیز باشد، نسبت به پرداخت هزینه انتشار آگهی مورد نظر خود در سامانه روزنامه رسمی اقدام نمائید.

 

در این مرحله اقدامات شما برای ثبت و انتشار آگهی مورد نظرتان به انتها رسیده و خاتمه می یابد. (تصویر یازدهم)

 

روزنامه رسمی ثبت شرکت | روزنامه رسمی تغییرات شرکت

تصویر یازدهم

 

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در ارتباط با ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ها و همچنین آشنایی با وظایف و تکالیف پس از ثبت شرکت مانند پلمپ دفاتر، اخذ کد اقتصادی و همچنین امور ثبت برند و علائم تجاری و غیره نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید به راحتی ضمن تماس با موسسه حقوقی مشهور از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۳۰۰۰۴۳۰ با کارشناسان خبره و وکلای پایه یک باتجربه همکار ما مشاوره کاملاً رایگان داشته باشید.

 

لینک کوتاه: کپی لینک
مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

 • سلام ممنون از سایت بسیار سودمند شما.
  من شماره مکانیزه رو که میزنم این پیام رو میده.
  ….درخواست شما هنوز منتهی به صدورآگهی تایید شده جهت ارسال به روزنامه رسمی نشده است.
  چکار باید کنم. ؟
  ممنونم از راهنماییتون

  • درود بر شما و سپاس از لطفتون
   فقط باید چند روز صبر کنید تا روزنامه رسمی چاپ و به آدرستون ارسال بشه

 • لطفا در مورد کد ۱۸ رقمی مکانیزه توضیح بدید. این کد و رو باید از اداره ثبت بگیریم؟ آگهی قبلش در اداره ثبت باید ثبت بشه؟

  • درود بر شما
   بله کد 18 رقمی رو باید از اداره ثبت شرکتها تحویل بگیرین

 • ببخشید متن اگهی کجا باید وارد بشه این //؟؟؟؟؟
  برای تغییرات شرکت سهامی خاص/تغییر اعضا /تمدید خود شرکت پایان دوسال

 • سلام ببخشید میخواستم ببینم این چه نوع آگهی است؟اگهي روزنامه رسمي در مورد ثبت شرکت هاوگواهي ثبت شرکت

 • با سلام و تقدیم بهترینها برای مشاوره های عالیتان

  پیش نویس آگهی تاسیس ام آمده ولی شماره ثبت و شناسه ملی اختصاص نیافته
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • درود بر شما
   برای دریافت شماره ثبت و شناسه ملی و اوراق شرکت ثبت شده باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنید.

 • سلام
  ایا اگر در روزنامه رسمی تغییرات در شرکت خصوصی ایجاد کنیم و نایب رییس هیات مدیره را اجازه اقامه دعوی بدهیم در دادگاه و طبق اساسنامه شرکت هم باشد و مورد تایید باشد
  بنظر شما این کار ممکن میشود؟؟

  • درود بر شما
   بله شما میتونین با تشکیل مجمع عمومی، تغییرات مورد نظرتون رو در اساسنامه شرکت اعمال و در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسونین و در گام نهایی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آگهی بفرمایین

 • سلام و خسته نباشید من برای ثبت تغییرات مؤسسه طبق گفته های بالای شما هزینه را پرداخت کردم و الان پیام آمده که در روزنامه کثیرالنتشار ثبت نشده آیا لازمه هم در روزنامه رسمی و هم روزنامه کثیرالنتشار ثبت کنیم ؟

  • درود بر شما
   چاپ انتشار در هر دو روزنامه رسمی و کثیرالانتشار لازم است.

 • باعرض سلام و احترام :
  شرکت بامسئولیت محدود در حال تصفیه که در اساس نامه شرکت روزنامه کثیرالانتشار مسخص نشده سه نوبت آگهی دعوت از بستانکاران رو میتونه ترهرروزنامه کثیری که میخواد آگهی کنه ؟ توضیح اینکه آگهی انحلال رواداره ثبت شرکت برای روزنامه کثیرالانتشار جمهوری ارسال کرده که وجود پرداخت وجه و گذشت ۱۰ روز درمرحله پذیرش شده توسط روزنامه قرارداره
  باتشکر

 • سلام وقتتون بخیر ممنون بابت راهنماییتون . همزمان با آگهی تأسیس در روزنامه رسمی باید در روزنامه کثیر الانتشارهم آگهی داد یا بعد از چاپ اولی

  • درود مجدد بر شما
   همزمان بودن یا نبودن انتشار آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار مهم نیست، موضوع مهم انتشار آگهی در هر دو روزنامه هست

 • سلام وقتتون بخیر ممنون بابت راهنماییتون . چند روز بعد از انتشارآگهی ثبت در روزنامه رسمی باید در روزنامه کثیر الانتشار آگهی بدیم

 • سلام وقت بخیر. من هزینه آگهی ثبت رو پرداخت کردم تو سایت نوشته در حال انتشار امضا نشده منظورش چیه ؟؟شرکت ما مسولیت محدود هستش آیا بعد از روزنامه رسمی باید در روزنامه کثیر الانتشار هم آگهی بدیم ؟؟,ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • درود بر شما
   پاسخ سوال اول: روزنامه ابتدا منتشر میشه و بعد از امضاء به آدرس شما ارسال میشه
   پاسخ سوال دوم: بله، مراتب ثبت شرکت رو باید در روزنامه کثیر الانتشار هم آگهی کنین

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که قبل از این مراحل آیا باید به مرکز به خصوصی بریم و کارهای ادارای انجام بدیم؟ آخه یه قسمتی از متنتون گفتین که باید یک کد 18 رقمی که بالای نامه ثبت هست رو وارد کنیم میخواستم بدونم این کد رو از کجا باید بیاریم.؟

  • درود بر شما
   برای پرداخت هزینه و چاپ روزنامه رسمی، در اختیار داشتن شماره مکانیزه (کد 18 رقمی) الزامی هست. این کد در قسمت بالای سمت راست آگهی ثبتی که اداره ثبت شرکتها بهتون میده قابل مشاهده است.

 • با سلام من هزینه اگهی تغییرات واریز کردم کاملا
  حالا تو خود سایت ثبت شرکت ادرس ی سایت پست داده واسه واریز روزنامه رسمی و نمیتونم اگهی تغییرات جدید بزنم میخواستم بدونم هر دو باید واریز بشه یا فقط همون سایت روزنامه رسمی و اینکه نم

  • درود بر شما
   آدرسی که در سایت اداره ثبت شرکتها مشاهده میکنین مربوط به پرداخت روزنامه کثیرالانتشار هست که هزینه اونم باید پرداخت کنین.
   شما در سامانه روزنامه رسمی، هزینه روزنامه رسمی رو پرداخت کردین ولی باید حتماً هزینه روزنامه کثیرالانتشار رو هم بپردازین تا بتونین تغییرات جدید رو ثبت کنین

 • سلام خسته نباشید ببخشید من بابت ثبت برند آگهی روزنامه رسمیم صادر شده فقط داخل سایت ثبت برند گفته آگهی نوبت دوم هم باید انجام بشه میخواستم بدونم آگهی نوبت دوم به چه صورت هست ممنون

  • درود بر شما
   برای ثبت برند ابتدا روزنامه رسمی نوبت اول منتشر میشه و طبق قانون باید 30 روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی نوبت اول بگذره تا امکان واریز هزینه و انتشار روزنامه رسمی نوبت دوم فراهم بشه

  • درود بر شما
   به روشی که در همین نوشته آموزش داده شد اقدام بفرمایین تا هزینه آگهی رو بصورت دقیق مشاهده کنین

 • ممنونم همین کارو میخاستم بدم یکی انجام بده پول زیادی ازم میگرفت.

 • با سلام. بنده مراحل ثبت را طی نمودم و اکنون در وضعیت «ارسال شده براي صدور آگهي» قرار دارم. به سایت روزنامه رسمی مراجعه میکنم و پس از طی مراحلی که فرمودید، هنگامی که شماره 18 رقمی را وارد میکنم با این پیام مواجه میشوم:

  « آگهی با چنین شماره ای یافت نشد و یا درخواست شما هنوز منتهی به صدور آگهی تایید شده جهت ارسال به روزنامه رسمی نشده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با سایت irsherkat.ssaa.ir مراجعه فرمایید.»

  چه باید کرد؟
  آیا باید پیش از مراجعه به این سایت، به صورت حضوری به ثبت شرکت ها مراجعه کنم؟
  همچنین به منظور توضیح بهتر روندی که در آن قرار دارم، آخرین پیامی که در سایت ثبت شرکت ها برایم ثبت شده است را نیز برایتان کپی میکنم:

  «1. متقاضی می بایست پس از رویت متن آگهی و تطبیق مفاد آن با درخواست نسبت به چاپ پیشنویس آگهی اقدام و به منظور طی سایر مراحل(پرداخت هزینه ها وثبت الکترونیکی) به اداره ثبت شرکت ها و موسساست غیرتجاری مربوطه مراجعه نماید
  2. هر گونه پذیرش صورتجلسه بعدی شخصیت حقوقی منوط به پرداخت هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی کشور به آدرس اینترنتی rrk.ir و هزینه روزنامه کثیرالانتشار در آدرس postanu.post.ir می باشد. بدیهی است متقاضی موظف است پس از تایید توسط ذی سمت آگهی خود به صفحات مربوطه مراجعه و نسبت به پرداخت آنها اقدام نماید.
  3. متقاضی محترم به منظور پرداخت حق تمبر سرمایه آگهی های تاسیس می بایست از اینجا(ssaa.tax.gov.ir) اقدام نماید.»

  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • درود بر شما
   هیچ جای نگرانی نیست دوست گرامی، یکی دو روز دیگه به سایت روزنامه رسمی مراجعه کنین و مطابق با مراحلی که در بالا توضیح داده شده هزینه روزنامه رسمی رو پرداخت کنین

 • ممنون از راهنماییتون. عالی بود. شما کمک کردید ما هزینه اضافی به موسسات پرداخت نکنیم.

  • درود بر شما
   خواهش میکنم، انجام وظیفه کردیم

 • ممنون از توضیحاتتون
  برای ثبت موسسه چه هزینه هایی باید پرداخت بشه؟
  الان من هزینه روزنامه رسمی رو به همین روشی که گفتین، دیدم شده 196 هزار تومن
  دوتا سایت دیگه هم گفتن حدود 400 هزار تومنه!!! بالاخره چقد باید هزینه بدیم؟؟؟

  • درود بر شما
   هزینه روزنامه رسمی فقط با همین روشی که در بالا بصورت کامل توضیح داده شده محاسبه و پرداخت میشه، در نتیجه هزینه روزنامه رسمی ثبت موسسه شما همان 196 هزار تومان هست نه 400 هزار تومان

 • خیلی مفید بود با راهنمایی شما تونستم خود اگهیش کنم و دوبرابر مبلغشو ندم به کافی نت

  • درود بر شما
   خوشحالیم که مفید بوده براتون و راضی هستین

 • سلام ممنون از آموزش بی نظیرتون
  فقط آگهی نقل و انتقال هم باید آگهی بشه؟چون نوشته که لازم نیست آگهی بشه .

  • درود بر شما
   ممنون از لطفتون
   نه نیازی به آگهی کردن نقل و انتقال سهام نیست

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

phone برای تماس کلیک کنید ۰۲۱-۴۳۰۰۰۴۳۰