لطفا منتظر بمانید

ثبت شرکت مشهور تخصصی ترین مرکز ثبتی و حقوقی در ایران

مزایای بیمه بدنه خودرو چیست ؟ بررسی پوشش های بیمه بدنه ماشین

2020-09-26
admin

از آن‌جایی که بیمه بدنه خودرو یک بیمه اختیاری است، شاید خیلی از افراد با مزایا و ویژگی‌های آن آشنایی نداشته باشند یا اینکه خرید این بیمه‌نامه را کار منطقی ندانند. لازم است بدانید که خرید بیمه بدنه ماشین به دلیل افزایش روز به روز قیمت خودرو در کشور ما کاملاً منطقی است. برای اینکه بیشتر با پوشش‌ها و مزایای بیمه بدنه خودرو آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مطلب را دنبال کنید.

 

مزایای بیمه بدنه خودرو چیست ؟ بررسی پوشش های بیمه بدنه ماشین

چرا بهتر است بیمه بدنه خودرو داشته باشیم؟

 

قبل از اینکه به سراغ پوشش‌ها و مزایای بیمه بدنه خودرو برویم، لازم است به سوالی که در ذهن شما رژه می‌رود پاسخ دهیم و بگوییم که اصلاً بیمه بدنه خودرو چه فایده‌ای برای شما دارد و چرا بهتر است که ماشین شما بیمه بدنه داشته باشد؟ متاسفانه خیلی از رانندگان محترم فکر می‌کنند که تنها بیمه‌ای که برای خودرو لازم است، بیمه شخص ثالث می‌باشد. درصورتی که این تصور اشتباه است! اما چرا؟ به این دلیل که بیمه شخص ثالث تنها برای جبران خسارت‌های مالی و جانی اشخاص ثالث و خسارت‌های جانی راننده مقصر است. مطمئناً از خودتان می‌پرسید که تکلیف خسارت مالی که به وسیله نقلیه راننده مقصر وارد شده است چه می‌شود؟ جواب روشن است. بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت مالی که به وسیله نقلیه راننده مقصر وارد شده است، هیچ کاری انجام نمی‌دهد و دقیقاً همین جاست که بیمه بدنه خودرو اهمیت پیدا می‌کند.

برای درک بهتر این مسئله تنها کافیست که فرض کنید، تصادف کرده‌اید و شما مقصر هستید. اگر خدایی نکرده خسارت جانی به شما وارد شده باشد بیمه شخص ثالث، خسارت شما را می‌دهد اما این بیمه هیچ تعهدی در برابر خسارت مالی که به ماشین شما به عنوان کسی که در تصادف مقصر بوده است، ندارد. اگر در این شرایط بیمه بدنه ماشین نداشته باشید، خودتان باید زحمت خسارت‌های مالی که به ماشین شما وارد شده است را پرداخت کنید، آن هم در این وضعیت بازار.

 

بیمه بدنه خودرو چه پوشش‌هایی را ارائه می‌دهد؟

 

اگر تصور می‌کنید بیمه بدنه خودرو تنها برای جبران خسارت‌های مالی است که به ماشین راننده مقصر وارد شده است، در اشتباه هستید. این بیمه پوشش‌های متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهد که در دو دسته شامل: پوشش‌های اصلی و فرعی جای می‌گیرند. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو شامل پرداخت خسارت‌های ناشی از سرقت کلی خودرو، برخورد خودرو به یک جسم، واژگونی و سقوط خودرو و آتش گرفتن خودرو یا لوازم یدکی آن می‌باشند. پوشش‌های فرعی این بیمه نیز شامل: سرقت جزئی اتومبیل، شکسته شدن شیشه، خسارات ناشی از بلایای طبیعی، پوشش ترانزیت، خسارت ناشی از پاشیده شدن رنگ یا مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو، زیان ناشی از کاهش ارزش خودرو، پوشش هزینه رفت و آمد و هزینه مربوط به توقف خودرو می‌باشند. در ادامه تک تک پوشش‌های اصلی و فرعی بیمه بدنه ماشین را بررسی خواهیم کرد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو

 

  • سرقت کلی خودرو: این پوشش شامل زمانی است که کل خودرو به سرقت رفته باشد.
  • برخورد خودرو به یک جسم: زمانی که خودرو به جسم سختی مانند: سنگ، دیوار و … برخورد کرده باشد.
  • واژگونی و سقوط خودرو: هنگامی که خودرو واژگون شده باشد یا از بلندی سقوط کرده باشد.
  • آتش گرفتن یا منفجر شدن خودرو: درصورتی که خودرو آتش گرفته یا منفجر شده باشد.

 

 

لینک کوتاه: کپی لینک
مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

phone برای تماس کلیک کنید ۰۲۱-۴۳۰۰۰۴۳۰