لطفا منتظر بمانید

ثبت شرکت مشهور تخصصی ترین مرکز ثبتی و حقوقی در ایران

شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی | محاسبه میزان مستمری بازنشستگی

2020-07-30
admin

شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی چیست؟ نحوه محاسبه میزان مستمری بازنشستگی چگونه است؟ برای ارائه درخواست بازنشستگی به چه مدارکی نیاز است؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا ضمن گرفتن پاسخ تمامی این سوالات با هر آنچه که لازم است در مورد شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی بدانید، آشنا شوید.

 

شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی | محاسبه میزان مستمری بازنشستگی

 

یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان تامین اجتماعی، پرداخت مستمری یا همان حقوق بازنشستگی به بیمه‌شدگانی است که به اتمام مدت زمان پرداخت حق بیمه خود به سازمان تامین اجتماعی می‌رسند و وارد دوران بازنشستگی می‌شوند. در واقع پرداخت حق بیمه در دوران اشتغال توسط بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، مسئولیت ارائه خدمات درمانی و پرداخت مستمری به فرد بیمه‌شده و اعضای خانواده‌اش را بر دوش سازمان تامین اجتماعی می‌گذارد. اما بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی چه شرایطی دارد و نحوه محاسبه میزان مستمری بازنشستگی چگونه است؟ در ادامه ضمن بررسی انواع بازنشستگی و شرایط آن در قانون کار و تامین اجتماعی شما را با نحوه محاسبه میزان مستمری بازنشستگی و همچنین مراحل و مدارک مورد نیاز برای درخواست بازنشستگی آشنا خواهیم کرد.

 

 

شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی

 

در ماده 76 قانون تامین اجتماعی و تبصره‌های الحاقی این ماده شرایط برخورداری از مزایای بازنشستگی به صورت دقیق مشخص شده است. به صورت کلی طبق این ماده و تبصره‌های آن هر فردی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد در صورتی که مرد باشد و 20 سال سابقه کار داشته باشد در سن 60 سالگی بازنشست خواهد شد و در صورتی که زن باشد و 20 سال سابقه کار داشته باشد در سن 55 سالگی بازنشست خواهد شد. همین شرایط در رابطه با مردان و زنانی که 30 سال سابقه کار داشته باشند به ترتیب شامل بازنشستگی در 55 و 45 سالگی می‌باشد.

 

در صورتی هم که فرد بیمه‌شده دارای 35 سال سابقه کار باشد شرایط سنی برای بازنشستگی نخواهند داشت. البته شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی تبصره‌های متعددی دارد که فرد بیمه‌شده متناسب با آن‌ها می‌تواند خودش را بازنشسته کند در ادامه به این تبصره‌ها و شرایط اشاره خواهیم کرد.

 

بازنشستگی زودتر از موعد بر اساس حق بیمه پرداختی

 

اولین تبصره از ماده 76 قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی امکان بازنشستگی زودتر از موعد را برای بیمه‌شدگانی که بیش از 30 سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند فراهم کرده است. به گونه‌ای که فرد بیمه‌شده‌ای که 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد در صورتی که زن باشد می‌تواند در سن 45 سالگی زوتر از موعد خودش را بازنشسته کند و در صورتی که مرد باشد می‌تواند در سن 50 سالگی زودتر از موعد خودش را بازنشسته کند.  

 

بازنشستگی بدون شرایط سنی

 

همانطور که اشاره کردیم در صورتی که زن و مرد 35 سال سابقه کار داشته باشند شرایط سنی برای بازنشستگی نخواهند داشت. به این معنا که می‌توانند بدون اینکه به سن و سال مشخصی محدود باشند، بازنشسته شوند. البته این مسئله جزء سومین تبصره ماده 76 قانون تامین اجتماعی می‌باشد. جالب است بدانید که 35 سال سابقه کار، بالاترین مقدار محاسبه سنوات کاری در بیمه تامین اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین همه افراد بیمه‌شده در هر سنی با داشتن 35 سال سابقه بیمه می‌توانند به راحتی بازنشسته شوند.

 

بازنشستگی به دلیل سختی و زیان‌آور بودن شغل فرد بیمه‌شده

 

تبصره‌ای هم برای افرادی که به مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول هستند در قانون بیمه تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است. به گونه‌ای که در تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی آمده است که آن دسته از افراد بیمه‌شده‌ای که به مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول هستند و فشار جسمی و روحی زیادی را تحمل می‌کنند، با داشتن 20 سال سابقه متوالی بیمه در پرداخت حق بیمه می‌توانند، بدون شرط سنی بازنشسته شوند.

 

بازنشستگی زنان

 

بر اساس چهارمین تبصره از ماده 76 قانون تامین اجتماعی، زنانی که در محیط‌های کاری مشمول قانون کار فعالیت دارند، می‌توانند در سن 42 سالگی در صورتی که 20 سال سابقه کار داشته باشند، درخواست بازنشستگی کنند. نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که کارگران زن با احتساب 20 روز حقوق، می‌توانند مستمری دریافت کنند.

 

لینک کوتاه: کپی لینک
مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

phone برای تماس کلیک کنید ۰۲۱-۴۳۰۰۰۴۳۰