وکیل مالیاتی کیست؟ مشاوره با بهترین وکیل متخصص امور مالیاتی

 • 11 فروردین 1399
 • محسن شیخ ها
 • 1 پرسش و پاسخ

وکیل مالیاتی   بهترین وکیل مالیاتی کیست و مهمترین دلایل مراجعه مودیان مالیاتی به وکیل پرونده مالیاتی چیست؟ وکیل پرونده مالیاتی چه کمکی به ما میکند؟ برای مشاوره با وکیل متخصص امور مالیاتی به کجا مراجعه نماییم؟ با ما همراه باشید تا در این نوشته بصورت کامل به پاسخ تمامی این سوالات و موارد مرتبط […]

وکیل مالیاتی

 

بهترین وکیل مالیاتی کیست و مهمترین دلایل مراجعه مودیان مالیاتی به وکیل پرونده مالیاتی چیست؟ وکیل پرونده مالیاتی چه کمکی به ما میکند؟ برای مشاوره با وکیل متخصص امور مالیاتی به کجا مراجعه نماییم؟ با ما همراه باشید تا در این نوشته بصورت کامل به پاسخ تمامی این سوالات و موارد مرتبط و مهم دیگر بپردازیم.

 

بهترین وکیل مالیاتی کیست؟ مشاوره دقیق با بهترین وکیل متخصص امور مالیاتی | وکیل پرونده های مالیاتی

بهترین وکیل مالیاتی کیست؟

 

وکلای زیادی هستند که در پرونده های مالیاتی قبول وکالت می نمایند و در این زمینه فعال هستند، امّا بهترین وکیل مالیاتی که به عنوان وکیل پرونده مالیاتی به فعالیت می پردازد، تمام خصوصیت های ذیل را دارد:

 

 • اخلاق مدار و منصف است

 

 • با قوانین مالیاتی تسلط کامل دارد

 

 • با تمامی بخشنامه ها و تبصره های مالیاتی کاملاً آشنا است

 

 • دارای فن بیان قوی است و همچنین بر فنون مذاکره نیز آشنایی کاملی دارد

 

 • وقت شناس است و پرونده مالیاتی را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری می کند

 

 • با قوانین جدیدی که در زمینه امور مالیاتی وضع می شود به سرعت آشنا و بر آن مسلط می شود

 

 • با رویه مرسوم ادارات مالیاتی و همچنین نحوه عملکرد هیات های حل اختلاف مالیاتی کاملاً آشنا است

 

مهمترین دلایل مراجعه مودیان به وکیل پرونده مالیاتی چیست؟

 

در موارد متعددی مشاهده شده است که اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان مودیان مالیاتی، از میزان مالیاتی که برای آن ها تعیین شده است، گله مند هستند و نسبت به این موضوع شکایت دارند و با مراجعه به وکیل مالیاتی خواهان رفع مشکل و تعدیل میزان مالیات تعیین شده خود دارند.

 

ریشه ایجاد بسیاری از مشکلات مالیاتی، عدم اطلاع کافی از مواردی همچون قوانین مالیاتی، رویه مرسوم ادارات مالیاتی، تکالیف و وظایف قانونی و عرفی مودیان مالیاتی است که این عدم اطلاعات کافی، بعضا موجب تعیین مالیات های با مبالغ بسیار سنگین برای مودیان گرامی می شود.

 

برای پیش گیری از بروز بسیاری از مشکلات مالیاتی و تحمل پرداخت مبالغ سنگین مالیات، بهترین گزینه مشاوره با وکیل امور مالیاتی خبره و با تجربه است.

 

بهترین وکیل مالیاتی کیست؟ مشاوره دقیق با بهترین وکیل متخصص امور مالیاتی | وکیل پرونده های مالیاتی

 

وکیل پرونده مالیاتی چه کمکی به ما میکند؟

 

وکیل پرونده مالیاتی به دلیل تخصص عالی که در حل و فصل پرونده های مالیاتی دارد به شما کمک می کند که:

 

اولاً: از طریق مشاوره مالیاتی با وی بتوانید از بروز گرفتاری ها و جرائم مالیاتی که بعضاً بسیار سنگین هستند جلوگیری نمایید و در واقع پیشگیری از مشکلات مالیاتی از طریق مشاوره مالیاتی بسیار سودمند است.

 

دوماً: چنانچه پرونده ای در ادارات مالیاتی و هیات های حل اختلاف مالیاتی دارید و بر این عقیده هستید که بنا به هر علتی حق و حقوق شما تضییع شده است، وکیل پرونده مالیاتی خبره و متخصص با توجه به خصوصیت هایی که در بالا به آن اشاره شد، وکیل پرونده مالیاتی شما می شود و تمام فن و تخصص و علم خود را بکار میگیرد تا از تضییع حقوق شما جلوگیری نموده و از میزان مالیات و جرائم مالیاتی شما تا میزان قابل توجهی بکاهد.

 

مهمترین وظایف مالیاتی اشخاص حقوقی

 

اشخاص حقوقی نظیر شرکت ها و موسسات غیر تجاری به عنوان مودیان حقوقی، بر اساس قانون پس از تاسیس و ثبت در مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، موظف به انجام برخی تکالیف و وظایف در موعد مقرر آن هستند که با هم برخی از مهمترین این وظایف و تکالیف را بررسی می نماییم:

 

۱- تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

 

۲- پلمپ دفاتر قانونی شرکت و تحریر آن مطابق با اصول

 

۳- ثبت نام گواهی مالیات بر ارزش افزوده و تمدید آن در بازه های زمانی مختلف

 

۴- تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن ظرف بازه زمانی ابتدای فروردین تا نهایتاً پایان تیر سال بعد

 

بهترین وکیل مالیاتی کیست؟ مشاوره دقیق با بهترین وکیل متخصص امور مالیاتی | وکیل پرونده های مالیاتی

 

مهمترین وظایف مالیاتی اشخاص حقیقی

 

اشخاص حقیقی عمده ترین مودیان مالیاتی را تشکیل می دهند و طبیعتاً بیشترین مشکلات مالیاتی هم برای این گروه از مودیان مالیاتی بوجود می آید.

 

برخی از مودیان حقیقی مطابق با معیار و تعریف ماده ۱ قانون تجارت، تاجر محسوب می شوند که طبق ماده ۶ قانون تجارت مکلف به پلمپ دفاتر قانونی هستند اما به استثناء این گروه از اشخاص که تاجر محسوب می شوند، باقی مودیان مالیاتی حقیقی، تکلیفی به پلمپ دفاتر قانونی ندارند.

 

مودیان حقیقی بر خلاف مودیان حقوقی، الزامی به اخذ کد اقتصادی ندارند ولی علاوه بر الزام به ثبت نام گواهی ارزش افزوده و تمدید آن در بازه های زمانی شش ماهه ویا یک ساله، ملزم به تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن ظرف بازه زمانی ابتدای فروردین تا نهایتا پایان خرداد سال بعد هستند.

 

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در ارتباط با وظایف و تکلیف مالیاتی نیاز به مشاوره با وکیل متخصص امور مالیاتی دارید و یا اگر به هر دلیلی دچار مشکلات مالیاتی هستید و درگیر دعاوی مالیاتی شده اید و نیاز به راهنمایی و کمک وکیل امور مالیاتی مجرب دارید، می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی مشهور با کارشناسان و وکلای پایه یک حرفه ای و باتجربه موسسه مشاوره داشته باشید.

 

 

شما هم نظر خود را در مورد این مقاله ثبت کنید 1 دیدگاه
 • لايحه مالياتي پاسخ

  ممنون از توضيحات مفيدتان

  22 اسفند 1397 در 11:16