ثبت شرکت مشهور تخصصی ترین مرکز ثبتی و حقوقی در ایران

وکیل مالیاتی و مشاوره با وکیل امور مالیاتی

2018-10-17
محسن شیخ ها

وکیل مالیاتی

 

در موارد متعددی مشاهده شده است که اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان مودیان مالیاتی، از میزان مالیاتی که برای آن ها تعیین شده است، گله مند هستند و نسبت به این موضوع شکایت دارند و با مراجعه به وکیل مالیاتی خواهان رفع مشکل و تعدیل میزان مالیات تعیین شده خود دارند.

 

ریشه ایجاد بسیاری از مشکلات مالیاتی، عدم اطلاع کافی از مواردی همچون قوانین مالیاتی، رویه مرسوم ادارات مالیاتی، تکالیف و وظایف قانونی و عرفی مودیان مالیاتی است که این عدم اطلاعات کافی، بعضا موجب تعیین مالیات های با مبالغ بسیار سنگین برای مودیان گرامی می شود.

 

برای پیش گیری از بروز بسیاری از مشکلات مالیاتی و تحمل پرداخت مبالغ سنگین مالیات، بهترین گزینه مشاوره با وکیل امور مالیاتی خبره و با تجربه است.

 

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

مهمترین وظایف مالیاتی اشخاص حقوقی

 

اشخاص حقوقی نظیر شرکت ها و موسسات غیر تجاری به عنوان مودیان حقوقی، بر اساس قانون پس از تاسیس و ثبت در مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، موظف به انجام برخی تکالیف و وظایف در موعد مقرر آن هستند که با هم برخی از مهمترین این وظایف و تکالیف را بررسی می نماییم:

 

۱- تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

 

۲- پلمپ دفاتر قانونی شرکت و تحریر آن مطابق با اصول

 

۳- ثبت نام گواهی مالیات بر ارزش افزوده و تمدید آن در بازه های زمانی شش ماهه و یا یک ساله

 

۴- تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن ظرف بازه زمانی ابتدای فروردین تا نهایتا پایان تیر سال بعد

 

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

مهمترین وظایف مالیاتی اشخاص حقیقی

 

اشخاص حقیقی عمده ترین مودیان مالیاتی را تشکیل می دهند و طبیعتا بیشترین مشکلات مالیاتی هم برای این گروه از مودیان مالیاتی بوجود می آید. برخی از مودیان حقیقی مطابق با معیار و تعریف ماده ۱ قانون تجارت، تاجر محسوب می شوند که طبق ماده ۶ قانون تجارت مکلف به پلمپ دفاتر قانونی هستند اما به استثناء این گروه از اشخاص که تاجر محسوب می شوند، باقی مودیان مالیاتی حقیقی، تکلیفی به پلمپ دفاتر قانونی ندارند.

 

مودیان حقیقی بر خلاف مودیان حقوقی، الزامی به اخذ کد اقتصادی ندارند ولی علاوه بر الزام به ثبت نام گواهی ارزش افزوده و تمدید آن در بازه های زمانی شش ماهه ویا یک ساله، ملزم به تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن ظرف بازه زمانی ابتدای فروردین تا نهایتا پایان خرداد سال بعد هستند.

 

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

وکیل مالیاتی | وکیل امور مالیاتی

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در ارتباط با وظایف و تکلیف مالیاتی نیاز به مشاوره با وکیل مالیاتی دارید و یا اگر به هر دلیلی دچار مشکلات مالیاتی هستید و درگیر دعاوی مالیاتی شده اید و نیاز به راهنمایی و کمک وکیل امور مالیاتی مجرب دارید، می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی مشهور با کارشناسان و وکلای پایه یک حرفه ای و باتجربه موسسه مشاوره داشته باشید.

 

 

 

لینک های مفید:  ثبت شرکت  |  وکیل مهاجرت  |  وکیل ملکی

 

 

لینک کوتاه: کپی لینک
مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

phone برای تماس کلیک کنید ۰۲۱-۴۳۰۰۰۴۳۰