لطفا منتظر بمانید

ثبت شرکت مشهور تخصصی ترین مرکز ثبتی و حقوقی در ایران

نحوه دریافت المثنی بیمه بدنه چگونه است؟ مراحل دریافت المثنی بیمه بدنه

2020-09-28
admin

یکی از اتفاقات وحشتناکی که ممکن است برای هر کسی بیافتد، گم کردن کیف مدارک است. این اتفاق زمانی وحشتناک‌تر می‌شود که مهم‌ترین اسناد و مدارک ما مانند: کارت‌ ملی، کارت‌های بانکی و بیمه‌نامه‌های خودرو داخل کیف باشند. جدا از دردسرهای زیادی که برای گرفتن المثنی، مدارک و بیمه‌نامه‌های خودرو وجود دارد، امکان سوءاستفاده از آن‌ها نیز وجود دارد. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید و این سوال در ذهنتان رژه می‌رود که نحوه دریافت المثنی بیمه بدنه چگونه است و چطور باید این کار را انجام دهید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

نحوه دریافت المثنی بیمه بدنه بعد از گم کردن این بیمه‌نامه چگونه است؟

 

درصورت گم شدن بیمه‌نامه‌های خودرو باید چه کار کرد؟

 

بیمه‌نامه‌های خودرو شامل: بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه‌نامه بدنه خودرو می‌باشند. از آن‌جایی که بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است، بیمه‌گذار باید همیشه آن را به همراه داشته باشد. درصورتی که بیمه‌گذار بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو خود را به همراه نداشته باشد، پلیس خودرو او را توقیف خواهد کرد. با این وجود اگر بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو خود را گم کرده‌اید، باید در اولین فرصت به شرکت بیمه مراجعه کرده و گزارش گم‌شدن آن را به کارشناس شرکت بیمه بدهید تا بتوانید گواهی بیمه‌نامه شخص ثالث را دریافت کنید.

 

اما اگر بیمه‌نامه بدنه خودرو خود را گم کرده‌اید، باید بدانید که داستان دریافت المثنی بیمه بدنه با بیمه‌نامه شخص ثالث متفاوت است. چراکه بیمه‌نامه بدنه خودرو یک بیمه‌نامه اختیاری است از این‌رو نسبت به بیمه شخص ثالث از اهمیت کمتری برخوردار می‌باشد. با این وجود بعد از گم‌شدن بیمه‌نامه بدنه، تنها کافیست که به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه موردنظر خود مراجعه کرده و درخواست صدور المثنی بیمه‌نامه بدنه را بدهید.

 

روند دریافت المثنی بیمه بدنه خودرو چگونه است؟

 

همانطور که اشاره کردیم درصورت گم شدن بیمه بدنه خودرو، بیمه‌گذار باید به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه موردنظر خود مراجعه کرده و درخواست صدور المثنی بیمه‌نامه بدنه خودرو خود را به کارشناس بیمه ارائه دهد. البته بیمه‌گذار برای گرفتن المثتی بیمه بدنه خودروی خود باید کارت ماشین و کارت شناسایی خود را در اختیار کارشناس بیمه بگذارد. کارشناس شرکت بیمه نیز بعد از دریافت این مدارک از بیمه‌گذار، وضعیت بیمه بدنه قبلی آن را بررسی کرده و سپس المثنی بیمه‌نامه خودرو را صادر می‌کند. جالب است بدانید که با صدور المثنی بیمه‌ بدنه خودرو، بیمه‌نامه قبلی بیمه‌گذار باطل خواهد شد از این‌رو هیچ‌کسی درصورت پیدا کردن بیمه‌نامه گم‌شده، نمی‌تواند از آن سوء استفاده بکند.

 

آیا گم شدن بیمه‌نامه بدنه خودرو، موجب از بین رفتن تخفیفات آن می‌شود؟

 

شاید برای بیمه‌گذارانی که بیمه بدنه خودروی خود را گم کرده‌اند، این سوال مطرح شود که آیا گم شدن بیمه‌نامه بدنه خودرو، موجب از بین رفتن تخفیفات آن می‌شود؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید توضیحاتی را درمورد تخفیف بیمه بدنه به شما ارائه دهیم. درواقع شرکت‌های بیمه خودرو به بیمه‌گذارانی که در سال‌های گذشته از بیمه خسارت دریافت نکرده‌اند، تخفیفاتی را هنگام تمدید بیمه‌نامه ارائه می‌دهند. اما در پاسخ به سوالی که مطرح کردیم باید بگوییم که با گم شدن بیمه‌نامه بدنه خودرو، هیچ یک از تخفیفات آن از بین نخواهد رفت. چراکه کارشناس بیمه قبل از صادر کردن المثنی بیمه‌نامه بدنه خودرو آن را با دقت بررسی کرده و تمامی تخفیفات آن را به نسخه المثنی بیمه‌نامه بدنه منتقل خواهد کرد.

 

 

لینک کوتاه: کپی لینک
مشاوره تخصصی در امور حقوقی و ثبتی شما شروع مشاوره

مطالب مشابه

نظرات و بازتاب ها

نظر خود را ارسال کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

phone برای تماس کلیک کنید ۰۲۱-۴۳۰۰۰۴۳۰